Yukarı Çık

Medikal

İşitme cihazı pili

İşitme cihazı pilleri gelişmiş işitme cihazlarınıza güç sağlar. İşte işitme cihazı pil boyutları, ömrü, depolama, markalar ve satın alma hakkında bilmeniz gereken her şey yazıda var.

İşitme cihazlarınızı satın aldıktan sonra, bunların düzgün ve en iyi durumda çalışmasını sağlayan birkaç aksesuar daha temin etmelisiniz. Bunları taşımak için bir çantaya ek olarak ve onları temiz tutmak için araçlara, pillere ihtiyacınız olacak. Her işitme cihazı kullanıcısı için gerekli ve sürekli bir satın alma durumu var.

İşitme cihazı pil türleri

Piyasada bulunan şarj edilebilir piller olsa da, en yaygın tip hala zinc-air button diye adlandırılan çinko düğme bataryalardır sertec.com.tr bu tür pilleri incelyebilirsniz. Tek kullanımlık pildir.

Geleneksel olarak işitme cihazı pilleri, iletkenliğe yardımcı olmak ve dahili bileşenleri stabilize etmek için eser miktarda civa kullanılarak üretilmiştir, ancak cıva, artık işitme cihazı pillerinde kullanılmamaktadır.

 

 

 

 

 

İşitme cihazı pillerini buzdolabında saklamayın

Çinko düğme pilleri hava ile aktive olduğundan, fabrikada mühürlü bir ambalajdan çıkarılıncaya kadar inaktif kalır. Pilin arkası soyulduktan sonra, oksijen aküdeki çinko ile etkileşir.

Çinko hava ile aktive olan düğme pilinden en iyi performansı elde etmek için, cihaza yerleştirmeden önce etiketi tamamen açtıktan sonra yaklaşık bir dakika bekleyin. işitme cihazında. Çıkartmanın değiştirilmesi, pili devre dışı bırakmayacaktır, bu nedenle çıkartma kaldırıldığında, güç boşalana kadar pil aktif durumda kalacaktır.

Çinko-hava pilleri yani (zinc-air buton) oda sıcaklığında ve kuru ortamda depolandığında üç yıla kadar sabit kalır. Çinko-hava pillerini yani (zinc-air buton) buzdolabında saklamanın yararı yoktur ve pil ömrünü erken düşürebilecek şekilde etiketin altında yoğuşmaya neden olabilir.

 

 

İşitme cihazı pillerinin boyutları
İşitme cihazları birçok farklı boyut ve stilde ve farklı güç ihtiyaçları ile gelir. Daha büyük işitme cihazları daha büyük piller gerektirir. Ek olarak, ciddi veya yoğun işitme kaybı olan kişiler için işitme cihazları genellikle daha fazla güç ve daha da büyük piller gerektirir.
Piyasada bulunan beş adet işitme cihazı pili bulunmaktadır. En küçükten en büyüğüne kadar olan boyutlar: 5, 10, 312, 13 ve 675’tir. Boyut 5 işitme cihazı pilleri nadiren kullanılır. En yaygın görülen dört işitme cihazı bataryası boyutu, bir dime (17,91 mm) çapından daha küçüktür:
Boyut 10 – 5,8 mm genişliğinde 3,6 mm yükseklik
312 – 7,9 mm genişliğinde 3,6 mm yükseklik
13 – 7,9 mm genişliğinde 5,4 mm yükseklik
Boyut 675 – 11,6 mm genişliğinde 5,4 mm yüksekliğinde
Büyüklük farklarının fark edilmesi zor ve hatırlanması zor olduğu için, pil paketi renk kodlu olduğundan doğru olanı bulmak ve satın almak daha kolaydır.
 
Boyut 5 pil – kırmızı etiket
Boyut 10 pil – sarı etiket
Boyut 312 piller – kahverengi etiket (en yaygın ABD)
Boyut 13 pil – turuncu etiket
Boyut 675 pil – mavi etiket
Pil ömrü
İşitme pilleri, 16 saatlik bir kullanma süresine bağlı olarak, beş ila 14 gün arasında herhangi bir zamana kadar dayanabilir. Bu, bataryanın büyüklüğüne ve işitme cihazı tarafından ihtiyaç duyulan güce bağlıdır. Genellikle, daha küçük piller daha büyük pil ömründen daha kısa pil ömrüne sahiptir.
İşitme cihazı pillerinin ortalama ömrü aşağıdaki gibidir:
Boyut 10 – üç ila yedi gün arası
312 – üç ila 10 gün arası
Boyut 13 – altı ila 14 gün
Boyut 675 – dokuz ila 20 gün arası
İşitme cihazı piliniz daha kısa sürede ömrünü tüketiyorsa yaşıyorsanız, işitme cihazında bir sorun olabilir. Bu durumda, her şeyin doğru şekilde çalıştığından emin olmak için kullanım kılavuzunuza tekrar okumanız veya işitme sağlığı uzmanınıza danışmanız gerekir.
İşitme cihazı pilinin ömrünü nasıl uzatabilirim
Pil ömrünü uzatmak için herhangi bir güvenilir yol olmasa da, bu ipuçları gücün boşa harcanmayacağından emin olamnızı sağlayacaktır .
Kullanımda değilken işitme cihazlarını kapatın ve pil yuvası kapısını gece boyunca açık bırakın. Bu sadece pil gücünün boşa harcanmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda gündüz kullanımından kaynaklanan nemin gece boyunca buharlaşmasına izin verecektir.
Pilinizden en iyi performansı almak için, her zaman oda sıcaklığında saklayın. Banyo gibi ısıya ve nemli ortamlara pil ömrünü kısaltacaktır. Ayrıca, piller, işitme pillerini kısa devre yapabilen madeni para veya anahtar gibi diğer metal nesnelerle temas edebileceği cepler, çanta veya sırt çantasıyla taşınmamalıdır.
 İşitme cihazı pil markaları
Ortak işitme cihazı pilleri üreticileri Rayovac ve Energizer içerir. Bununla birlikte, birçok işitme cihazı üreticisi işitme uzmanlarına piller toptan satışı yapmaktadır ve piller bu işitme cihazı üreticisinin marka adını taşıyabilir.
İşitme cihazı pili hakkında kimi uyarılar
Yanlışlıkla bir pili mi yuttun? Hızla Dokturunuza başvurun.
İşitme cihazı piliniz aldığınız yerin, adresinin, web sitesinin, geçerli bir web sitesinin ve telefon numarasının olup olmadığını kontrol edin.
Markalardan bağımsız olarak, çoğu işitme cihazı pili, her tür elektronik için diğer tipte piller üreten güvenilir firmalar tarafından üretilmektedir.
İşitme cihazı pilleri nereden satın alınır
Piller genellikle perakende satış mağazalarında, eczanelerde, marketlerde, elektronik mağazalarda ve sertec.com.tr dende alabilir veya perakende mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.
Ayrıca, cihazınız için gereken pil boyutunu unutursanız, işitme sağlığı uzmanı doğru ürünü satın almanızı sağlar.
Medikal

Medikal Ürünler

Piyasada dört genel işitme cihazı pili bulunmaktadır ve her biri kolayca tanımlanması için renkle kodlanmıştır.

Başlık

Düğme Pil.

 • Tarih

  Mart 20, 2021

 • Kategori

  Medikal Pilleri

 • Yazar

  Sertec®

 • Tags

  Medikal

İçeriği Paylaş
İçeriği Gör