Yukarı Çık

Endüstriyel Pil

Geleceğe adım atın.

Dünya fosil yakıtlardan uzaklaşıyor ve bir gün tamamen her şeyin elektrikli hale geleceğine kesin gözüyle bakıyoruz. Fütüristlerin için gelecek hayalleri için gerekli enerji takviyesi bu pillerle mümkün.
Geçtiğimiz iki yüzyıl boyunca dünyada her yeni nesil neredeyse  yeni bir enerji türü kullandı, bu değişimler yani ateş, buhar ya da dizel gibi, enerjiyi karşılama biçimimiz hayatlarımızda da temel ve geniş kapsamlı iyileştirmelere neden oldu. Lityum Ion pillerle elektrikli araçların, akıllı evlerin, robotların ve güneş enerjisi toplama teknolojileri tam enerji potansiyellerine ulaşabildiği gibi, önümüzdeki yirmi yıl içinde pillerde depolanan elektrik enerjisinin ve hayatlarımızda büyük etkileri olacak. BU neredeyse yeni bir devrim.. Şimdi 18650 pillerin umut verici kimyasına  ve özelliklerine bakalım.
Lityum iyon, tüm pillerin en umut verici kimyasıdır.
Li-ion üreticileri düzenli bir geliştirme ve gelişme  döngüsüne sahiptir ve tam verim için gerekli olan enerji yoğunluğuna ulaşma hedefleri  bilim adamlarınca elde edilebilir görünmektedir. Tesla’nın Gigafactory gibi büyük yatırımlarında, enerji depolama alanında devrim yaratacak yeni nesil pillerin kanıtı
18650 batarya Özellikleri
Hücrenin anotları ve katotlarını içeren ince, düz levhalar birbiri üzerine istiflenir ve bir jöle-makara gibi çok sıkı bir şekilde haddelenir. Lityum iyonları, bu katmanlar arasında, pil şarj olurken bir yönde ve deşarj olduğunda zıt yönde hareket eder. Sıkışan anotlar ve katotlar daha sonra açık bir tepe ile sert bir çelik silindire sıkıştırılır. Diğer yandan lityum polimer veya li-po hücreleri farklı şekillerde olabilir ve yumuşak ve şekil verilebilir hale getirilebilir.
Boyut
18650 (18 mm x 65 mm) pil, lityum iyon pillerin boyut sınıflandırmasıdır. Adını boyutundan alır. Elinizde bir tane tuttuysanız, muhtemelen standart pil şekilinde olduğunu fark ettiniz, ama bir AA pilden biraz daha büyük. AA piller bazen 14500 pil olarak adlandırılır, çünkü 14 mm çapında ve 50 mm yüksekliğinde. Silindirik lityum-iyon pillerin hepsi aynı isimlendirmeyi takip eder, isimleri büyüklüklerine göre belirlenir (çap, ardından yükseklik).
Özellikler
18650 hücresi için en önemli iki özellik , mAh (miliamp saat) ve A (amper) cinsinden ölçülen maksimum sürekli deşarj olarak ölçülen kapasitedir. Bir batarya türü seçerken, diğerinin üzerinde durmalısınız. Yüksek kapasiteli bataryaların maksimum sürekli deşarj ve yüksek amper aküler düşük kapasiteye sahiptir. 2015 yılında tipik en yüksek kapasiteli piller ~ 3500mAh ve en yüksek amper piller 30A’dır.
sahte 18650 piller
Sahte bataryalar büyüyen bir problemdir. Bu piller genellikle tehlikelidir ve abartılı özellikler ile işaretlenmiştir. Birçok kullanılmış pil yeni ve beyaz etiketli olarak yeniden sarılır. Perakendeciler veya üreticiler için son kullanıcılara güvenlik sağlamak için kalite kontrol ve tedarik zinciri denetimleri gibi sahteciliğe karşı önlemler çok önemlidir.
 ekonomi
Dünyadaki pillerin %40 oranında lityum-iyon bulunmaktadır. 18650 batarya, dizüstü bilgisayarlarda, elektrikli aletlerde, robotlarda, elektrikli taşıtlarda, buharlaştırıcılarda, güneş şebekelerinde ve elektrik enerjisini depolamak için düşünebileceğiniz neredeyse her uygulamada bulunan en yaygın lityum-iyon pil tiplerinden biridir. daha verimli. Bir 18650 üretim maliyeti, ~ 1500mAh (yirmi yıl önce) için 10 ABD dolarından ~ 3000mAh (bugün) için 1dolara kadar düştü. Kilovat saat başına maliyet düşmeye devam ettikçe, yeni kullanım alanları bulabilecektir.
Emniyet
Lityum-iyon pil kimyası her yıl daha güvenli oluyor. Hücreler artık çok sağlam ve  Bununla birlikte, bazı durumlarda, örneğin, kısa devre veya delinme nedeniyle hatalı kullanımdan kaynaklanan batarya hücreleri arızalanır . Ayrıca, lityum-iyon termal kaçak olayları (muhtemelen basınçtaki değişimlerden kayanklı) nedeniyle uçak kazaları olmuştur – bu nedenle hava yoluyla 18650 pilin taşınması zorlaşmaktadır.
 
Voltaj
18650 hücreler genellikle 3.6, 3.7 ve bazen 3.65 voltta derecelendirilir. Bu derecelendirmelerin hepsi tamamen aynıdır. Tam deşarj sırasındaki ortalama voltajıdır.  Çoğu 18650 için tam voltaj aralığı 2,5 volt ile 4,2 volt arasındadır. Birçok insan 3 voltun altına inmekten kaçınır. Şarj veya deşarj olduğunda bu aralığın üstüne veya altına çıkmak, ısı oluşumu, duman, yangın veya patlamaya neden olabilir.
Gelişme, iyileşme, düzelme, ilerleme…
Yıldan yıla Li-ion pil kapasitesinde % 8’lik bir iyileşme, görülmektedir. Bileşik, bu gelişme henüz yavaştır. Her bir batarya kimyasında iyileştirme doğrusaldır.  Bu büyümenin en az 25 yıl boyunca devam etmesi beklenirken, bir maddeye (atom başına ~ 1 eV)  fiziksel bir sınırdır.
Taklit 18650 piller hakkında bir uyarı:  Satışı yapılan tüm lityum iyon pillerin önemli bir kısmı, iyi bilinen kaynaklardan olsa bile sahte piller  potansiyel olarak tehlikelidir . Sertec®, bu sorunu yalnızca saygın üreticilerden gelen doğrulanmış, test edilmiş ve orijinal lityum iyon pilleri sağlayarak çözmektedir. Güvenli, yüksek kaliteli, toptan lityum iyon pillere ihtiyaç duyduk ve bu da sağlamak için buradayız.
Sertec®
25 yıldır PİL sektöründedir 8 yıldır da pil üretme deneyimine sahiptir
Sadece orijinal, test edilmiş, kaliteli pil hücrelerin toptancısıyız.
Dürüstlük ve şeffaflık ilkemiz.
Pil paketleri ve dünya çapında büyük 100.000’den fazla hücre siparişi tedarik etme kapasitesine sahiptir
Orijinallik ve Güvenlik Garantisi
SERTEC yalnızca kullanım için güvenli olan orijinal lityum iyon hücrelerini  satışını yapar:
 • Elektrikli araçlar – HEV, P-HEV, EV
 • Dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar
 • E-sigaralar, buharlaştırıcılar ve MOD’lar
 • Elektrikli el aletleri, kablosuz aletler, bahçe aletleri
 • Dijital fotoğraf makineleri, oyunlar, MP3 çalarlar
 • Tıraş makineleri, diş fırçaları
 • Hem ticari hem de evdeki enerji depolama cihazları
 • Fenerler
 • RC arabalar, İHA’lar, dronlar,
 • Endüstri makineleri, endüstriyel sabit
 • Tıbbi makine
Ve dahası…
Tüm piller,  gönderilmeden önce doğrulanmış ve test edilmiş ve garanti edilmiştir .
Endüstriel

Endüstriyel Piller

Elektrikli kapılar, dedektörler, uzay ve savunma sanayi, mekatronik tasarımlar, robotik cihazlar ve diğer tüm teknolojik sektörlerin endüstriyel pil tedariğinde Sertec® kalitesini sunuyoruz.

Başlık

Endüstriyel pil tedariğinde Sertec® kalitesini sunuyoruz

 • Tarih

  Mart 19, 2021

 • Kategori

  Endüstriyel Pil

 • Yazar

  Sertec®

İçeriği Paylaş
İçeriği Gör